
1

"She prefers buying cheese in bulk from a warehouse-style retailer, noting that she spends roughly $70 a week on cheese; she puts cheese in almost everything she makes and tends to buy whatever is on sale, using bulk purchases to keep her cooking affordable and flexible." - Bindu Bansinath